Доброто детско здраве е най-големият приоритет за родителите. В следващите редове ще отговорим на най-често задаваните въпроси относно поддържането на детския имунитет.
Кои са най-често срещаните заболявания, които застрашават крехкото детско здраве през есента?
В детска възраст през есента заболяванията обикновено се наблюдават под формата на вирусни инфекции, засягащи горните дихателни пътища. Децата в много по-голяма степен са засегнати от тях в сравнение с възрастните. Основната причина за това е, че малчуганите не притежават все още напълно изграден имунитет срещу болестотворните микроорганизми. Факторите на детската имунна защита достигат стойностите на възрастен човек около 7-8–годишна възраст.
Може ли детският имунитет да бъде изграден посредством честите боледувания?
Боледуването от определена инфекция е възможно да подпомогне изграждането на детската имунна защита. Според специалисти обаче тя е нетрайна. Не е напълно изяснен въпросът дали честото боледуване благоприятства изграждането на детския имунитет. Специалистите обаче са категорични, че при прекалено чести боледувания е задължително да се потърси лекарска помощ.
Как да реагираме, когато детето има висока температура?
Температурата е естествена защитна реакция на организма. Използването на медикаменти за нейното понижаване е препоръчително, когато достигне стойности, по-високи от 38 градуса.
Кои са най-често допусканите родителски грешки, свързани с детското здраве?
Дори и родителите да са подготвени медицински не бива да пренебрегват мнението на лекуващия лекар и да прибягват до самолечение. Грешка е и убеждението, че в Интернет могат да открият цялата необходима информация, свързана с евентуално лечение.
Купуването и прилагането на медикаменти без лекарско предписание също е грешен ход. Недопустимо е родителят сам да решава дали детето му се нуждае от антибиотик за справяне с дадено заболяване.
Прилагането на антибиотици при деца е един от най-честите страхове на родителите
Много родители се страхуват, че антибиотичното лечение ще увреди крехкия организъм на детето им. Друга опасност е, че с течение на времето се стига до развитието на резистентност на патогенните микроорганизми към антибиотици. Ето защо не бива да се стига до злоупотреба с този вид лекарствени средства. По-голяма ефективност би имало временното прекратяване на употребата им, като след известно време тя може да бъде подновена.
Сред разнообразието от средства за укрепване на детския имунитет – как да изберем най-добрия продукт за добро детско здраве?
Подходящият за имунопрофилактика в детска възраст имуностимулатор трябва да отговаря на няколко важни условия. Необходимо е да съдържа доказано ефективни, висококачествени, естествени и безопасни съставки. Нужно е да осигурява пълна протекция на организма от бактериални, гъбични и вирусни инфекции. Имуностимулаторът е необходимо и да понижава честотата и продължителността на боледуванията като предотвратява усложненията. На всички изисквания отговарят детските природни имуностимулатори Имунобор – Имунобор Кидс Сироп/Imunobor® Kids Syrup и Имунобор Кидс/Imunobor® Kids в капсулна форма. Те са препоръчвани от специалистите на програма Имунитет като лидери в подкрепа на детската имунна система.